AKAI Camp #8: Career

Tym razem poruszymy tematykę kariery zawodowej i możliwości, które stoją przed ambitnymi web developerami. Nasi niezwykli prelegenci przybliżą Wam ścieżki rozwoju, którymi możecie podążyć, aby wymarzona praca przynosiła Wam nie tylko pieniądze, ale także dużą satysfakcję. Dowiecie się jak wspinać się po szczeblach kariery, zakładać startup oraz prowadzić własną firmę. Jeżeli z kolei cenicie sobie niezależność, elastyczne godziny pracy oraz kochacie podróże, na pewno zainteresują Was prezentacje o pracy freelancera oraz nomada.

Prelekcje

 

1. „BMW, Volkswagen czy Mercedes, co wybierasz?” – Marek Bugiel, Project ManagerCapgeminiPoznaj jak wygląda dzień pracy osoby tworzącej duże, często globalne systemy dla największych firm na rynku. Zobacz jak rozwinąć swoją karierę, na jakie szkolenia możesz liczyć, do jakich communities możesz należeć oraz jak możesz miło spędzić czas po pracy.

2. „Jak wygląda praca w startupie – historia UsabilityTools” – Bartosz Mozyrko, CEOUsability Tools„Nigdy nie przypuszczałem, że moja firma przekształci się w technologiczny startup. Słowo kojarzyło mi się z egzotyczną formą robienia biznesów, która występuje tylko w amerykańskich filmach. Kiedy podzieliliśmy firmę na dwie części, a ja wziąłem na siebie odpowiedzialność za część będącą raczkującym (wtedy) biznesem SaaS, na własnej skórze przekonałem się jak wygląda praca w takim środowisku. Praca w startupie potrafi być brutalne. Zmusza do porzucenia wszelkiego, co znane i komfortowe. Jesteś cały czas wybity z równowagi. Nic nie należy do ciebie poza najważniejszym – zaufaniem, że uda się osiągnąć sukces. Jednocześnie wymaga pełnego zaangażowania i woli walki dla osiągnięcia wyznaczonego celu. Startupy nie są dla każdego. W trakcie wystąpienia opowiem o tym czego się nauczyliśmy na wczesnym etapie rozwoju firmy, jakie błędy popełniliśmy i co dzisiaj zrobilibyśmy lepiej (komunikacja, produkt, sprzedaż).”

3. „Remote & travel – pracuj z dowolnego miejsca na świecie” – Piotr Kaleta, javascript developer w x-team, podróżnik, blogger na nomadpins i pasjonat wspinaczki. Założyciel AKAI.„Dla wielu z nas temat pracy zdalnej i podróżowania jest czymś wypadającym daleko poza własną strefę komfortu. Niektórzy myślą że nie są jeszcze gotowi, inni że to życie dla małej garstki wybranych, do której nie należą. Pokażę wam jak proste jest rozpoczęcie tej przygody i , tym samym, diametralna zmiana swojego życia i poszerzenie horyzontów na świat. Dowiecie się (między innymi) : jakie są najczęstsze problemy przestawiane przez osoby które myślą o rozpoczęciu podróży i pracy zdalnej oraz jak je rozwiązać; arsenał sposobów na tanią podróż i jeszcze tańsze pobyty w miejscach często utożsamianych z luksusowymi wakacjami; sposoby na znajdowanie pracy zdalnej podczas pobytu w jakimkolwiek zakątku ziemii.”

https://www.youtube.com/watch?v=AZwjMpHSfBY

4. „Pracuj jako freelancer” – Jacek Tomaszewski, freelancer, pasjonat podróży, członek i były przewodniczący AKAIPraca zdalnie, w domu, o dowolnych godzinach i do tego za całkiem przyzwoite pieniądze. Brzmi bajecznie, tylko czy jest tak na prawdę? Ustalimy, jak wygląda praca freelancera i jak nim zostać, a także jak utrzymywać swoją efektywność pracy nie mając szefa nad sobą i jednocześnie przy tym wszystkim nie zwariować.