AKAI & WIKIA – Czyli podstawy PHP & PhantomJS

Na spotkaniach AKAI zwykle jest jedna prezentacja. Ostatnio mieliśmy dwie na jednym evencie. Ale jak pisałem w poprzednim wpisie, nie mam czasu się rozpisywać. Dlatego pozwolę wam obejrzeć i samym ocenić. Mam nadzieję, że prezentacje prelegentów pozwolą wam  ugryźć podstawy tych technologii.

PS. Nagrania są dość cicho więc radzę podkręcić głośniki.

Maciej Brencz – PhantomJS, czyli webkitowa przeglądarka w konsoli
„Maciej opowie nam o projekcie, pokaże przykłady użycia oraz zademonstruje PhantomJS jako narzędzie do automatycznego monitoringu wydajności stron i aplikacji WWW”

[prezentacja]

Andrzej Łukaszewski – Wprowadzenie do PHP
„Andrzej powie nam czym właściwie jest PHP, przedstawi troszkę historii języka, opowie o podstawach oraz zastosowaniu PHP w wikia.com. Postara się też odpowiedzieć na pytanie: „czy warto zainteresować się PHP?”

Wydaje mi się, że to nie o tej stronie wspominał Maciej ale ten link zapewne też wielu się przyda: lista prezentacji dla AKAI A jeśli chodzi o tą „AKAIową wiki” to nie mogę znaleźć 😉 Jeżeli ktoś ma, może dodać w komentarzach.
Znalazłem ;P Było na końcu powiedziane. Tak macie na to dowód. Więc wiki AKAI

Andrzej przypominał o meet.php i meet.js (dzisiaj 18.00) – więc ja też przypomnę. DZISIAJ jest meet.js, jutro meet.php – warto wpaść. Imprezy można śledzić w moim kalendarzu.

Dla ciekawskich których ciekawi co rozdawali podczas imprezy. Była tam mała układanka, piłeczka do ćwiczenia palców i „złoty znicz. Czyli coś trochę bardziej na wszystkich świętych. Idealny prezent żeby zachęcać nieboszczyka do wysłania CV 😀

IMAG0022

 

/* Starałem się doszukać delikatnej woni marihuany ale mi się nie udało. Znicz jest czysty – nie nadaje się na imprezę ;-D */

3 myśli do „AKAI & WIKIA – Czyli podstawy PHP & PhantomJS”

Możliwość komentowania jest wyłączona.