AKAI & Whiteducky

Mój pierwszy post o kole naukowym. AKAI, czyli Akademickie Koło Aplikacji Internetowych. Jedno z lepiej i prężniej działających kół. Choć kojarzę ich głównie z Politechniką Poznańską, swoje oddziały ma również na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Wpis AKAI zawdzięcza ostatniemu eventowi, zorganizowanemu wspólnie z Whiteducky – „E-commerce tips & tricks: Magento”Mają dość oryginalne i wpadające w ucho przedstawienie ekipy 😉

O prezentacji

Jedna z niewielu prezentacji prowadzona jednocześnie przez dwóch prelegentów: Stanisław Bręczewski i Łukasz Świerszcz. W całości poświęcona była platformie sklepowej Magento. Jak powiedział jeden z prelegentów prawdziwej „kobyle”. Muszę przyznać, że mnie przekonali. Te ponad 20% rynku, brzmi przekonująco. Do tego dochodzi wsparcie ze strony e-bay, firmy która przejęła rozwój magento. Wspomniałem o magento i ebau, korzystając z okazji warto wspomnieć o projekcie x.commerce. Czyli platforma erp, sklep’u i wszystkiego w jednym. Być może przyszłości ecommerce.

Na dzień dzisiejszy musimy jeszcze twardo stąpać po ziemi i skupić się na Magento. Z prezentacji wnioskuję, że cała platforma ma dość elastyczny system, pozwalający na łatwo modyfikację. Na rynku znajdziemy masę dodatków, pluginów i szablonów… Niestety. W przeciwieństwie do większości oprogramowania open source, głównie płatnych.

Na co powinien zwrócić uwagę początkujący? Certyfikaty, nawet jeśli nie jesteś zainteresowany zdobyciem jakiegoś, masz świetną listę najważniejszych zagadnień…

Reasumując mieliśmy overview systemu. Osobiście mam nadzieję, że poprowadzą jeszcze parę spotkań z serii.

After Party

Czyli impreza po imprezie. Nie cięgnie cię rozmowa przy piwie z prelegentem? Poznanie nowych ciekawych ludzi? Rozmowa z profesjonalistami? Wymiana doświadczeń?

Na koniec jeszcze 2 uwagi. Zdjęcia zawdzięczamy Michałowi Podkowa. Z uwagi na to, że w dniu dodawania wpisu whiteduck jeszcze nie opublikowali wszystkich materiałów, będzie można spodziewać się aktualizacji wpisu.

Jedna myśl do “AKAI & Whiteducky”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *