Hardgroup #2

Układ na arduino jako prototyp komercyjnego produktu

Czy za pomocą arduino i prostego kodu można stworzyć zalążek wielkiego produktu? Oczywiście, że tak! Udowodni to ekipa SmartMirrors opowiadając o początkach swojego projektu oraz wykorzystaniu arduino w szybkim zrobieniu sprawnie działających prototypów pozwalających przekonać się, że ich koncepcja jest możliwa do zrealizowania.

Zademonstrują również kilka kluczowych wad arduino – dlaczego w docelowym produkcie ta platforma nie ma racji bytu i co może ją zastąpić w gotowym produkcie.
– Przemek Michalak & Bartosz Ambrożkiewicz

Przykład praktycznego zastosowania AVR – przenośny rejestrator pogodowy

W krótkiej prezentacji pokażę projekt, który obecnie realizuję. Jestem w trakcie opracowywania przenośnego (kieszonkowego) rejestratora pogodowego do wypraw w tereny górskie / ekstremalne. Pokażę krok po kroku, jakie decyzje projektowe musiałem podjąć, dlaczego je podjąłem, oraz jak w praktyce wykorzystam mikrokontroler AVR aby zrealizować cel.
– Mateusz Gawenda

Obsługa prostych czujników w Arduino/AVR

Popularnym zastosowaniem mikrokontrolerów jest obsługa wszelkiej maści czujników. Na tej prezentacji pokażemy, na przykładzie czujnika odległości HC-SR04 , jak na podstawie noty katalogowej oraz instrukcji, napisać własny kod obsługi czujników.
– Artur Iwicki