P-Team w M26 Lab

Ostatnio byłem na P-Team‚ie w M26 Lab. Było to swoiste otwarcie tego miejsca. Tak więc pozostaje mi tylko opisać kolejną serie spotkań.

P-team to cykliczne spotkania. Odbywają się w każdy czwartek, około godziny 18 lub 19. Muszę przyznać, że na p-team to dość luźne spotkania. Zresztą nie tylko p-team. Czasem miło znowu zobaczyć te same twarze pogadać, podyskutować… W końcu o dyskusję tu chodzi.

Podstawowym celem p-team jest „poznawanie ciekawych ludzi”. Od mojej pierwszej wizyty na spotkaniach już trzy razy zmieniła się formuła. Najpierw spotkaliśmy się w otwartym gronie. Później zapraszany był gość. Spotkania skupiały się na prelekcji i luźnych dyskusjach w małym gronie. Ostatnio widzę powrót do formuły z prelegentem. W końcu w czwartek ponownie odwiedzili nas ludzie z Doctor Kinetic.

Doctor Kinetic

Doctor Kinetic to Startup polskich twórców. Tworzony w ramach holenderskiego akceleratora. Kiedyś wspominałem o nich przy okazji Startup  TWiSt Dublin. Ich podstawowym celem jest pomoc w rehabilitacji. Z pomocą w długich i czasochłonnych ćwiczeniach przychodzi kinect. Już nie musisz bez celu wykonywać tych samych męczących ruchów. Aplikacja napisana przez zespół ma urozmaicić Ci ten proces i pozwolić Ci ćwiczyć pod okiem twojego rehabilitanta.

m26lab_open

Wspomniałem również o M26 Lab. Poznań doczekał się kolejnego miejsca do pracy. Choć tym razem nie jest to przestrzeń co-working’owa… M26 to „mały publiczny warsztat”. Miejsce w którym mają być warsztaty i możemy przejść podłubać. Polutować nasze małe arduino, polepić ludki z plasteliny, zrobić/wpaść na warsztaty… Całość ma być dostępna za darmo 😉 Z niecierpliwością czekam, aż Maciej Połoński bardziej rozkręci ten „warsztat” 🙂
Zainteresowany? Napisz do gospodarza hello@m26lab.org

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *