Polcon

Polcon, cytując organizatorów „ogólnopolskim zlotem miłośników szeroko pojętej fantastyki, hobby związanego z rozwojem wyobraźni, kreatywności oraz poszerzaniem wiedzy i horyzontów”.

Jest to  impreza na którą idziesz, żeby się rozerwać. Możesz grać w gry, LARPować, zbierać gadżety, poznawać nowych ludzi… Impreza, która sprawia, że dużo się dzieje w krótkim czasie i w jednym miejscu. Gromadzi tysiące zdrowo zakręconych ludzi.

Można by zapytać kto tam się pojawia? Na stoisku chip-u widziałem wielu świetnych grafików. Prace, które robili w ramach konkursu były po prostu niesamowite. Trafiłem również bardzo ciekawe stoisko z Apocalypse World. Nowej gry RPG w polskiej wersji językowej. Jak twierdzą dystrybutorzy znacznie elastyczniejszej, szybszej do nauki i rozgrywki. Towarzyszyła mu całkiem niezła harfiarka.

Warte uwagi było też stoisko z drobinami czasu. Zajebiste hipsterskie zegarki. Nakręcane/elektryczne/hybrydowe. Min dla fanów FMA 😉

Do tego godne uwagi są cosplaye. Ludzie przebierają się za postacie z gier, filmów, kreskówek, anime… Czasem nawet przebierają się za postaci historyczne lub własne:

Część śmieszna, część poważna ale wszystkie zajebiste 🙂

Blok z grami. Można wziąć i pograć w praktycznie dowolną grę… No dobra w wiele gier. Ale i tak każdy znajdzie coś dla siebie.

DSC00702

Do tego panele edukacyjne. O strojach japońskich. Grach i warsztaty/prezentacja z Red kit przez Red Studio.

Ale też wiele więcej:

DSC00691 DSC00696 DSC00697 DSC00708 DSC00709 DSC00710 DSC00711 DSC00721

 

Plusy i minusy Polconu

Do plusów na pewno zalicza się niesamowicie miłą obsługa. Co nie zawsze idzie w parze również niezwykle pomocna. Nie licząc noclegów budynki są blisko. Do minusów: niestety nie jest całodobowy – mamy przerwę na sen.

 

Tak więc to tyle. Tylko taki mały wstęp i krótki wpis 😉