PyRa – Grudzień

PyRa to spotkania mające na celu integracje środowiska python w poznaniu. Co miesiąc spotykają się i robią, krótkie i zwięzłe prezentacje. Możecie spotkać się posłuchać o cache, o nowej fajnej bibliotece do testów, o tym co słychać w branży i co zainspirowało innych programistów… Formułą spotkań przypomina meet.php i meet.js W dodatku w pełni dorównują im poziomem.

Wczoraj byłem na grudniowym spotkaniu PyRy. Odbywało się w Currency One  SA (firma prowadzi internetowykantor.pl). Spotkania nie mają stałej lokalizacji. Początkowo spotkania odbywały się w Zoo Coworking i NigmaLabs lecz od listopada Egnyte rozpoczęło wędrówkę po poznańskich firmach zatrudniających Pythonistów. Najbliższe spotkanie odbędzie się w STX, kolejne w Wikia lub Allegro.
To pokazuje, że spotkania nie są związane z jedną konkretną firmą. Moim zdaniem to bardzo dobra tendencja bo świadczy o silnym community, otwartości i dużej wymianie doświadczeń.

Currency One

Łukasz Olek o Currency One. Pewnie słysząc ten tytuł macie już w głowie jakąś marketingową prezentację o firmie. Nic bardziej mylnego. Łukasz opowiada o sturtupach. Jednak nie przypomina tych które widziałem do tej pory. Jest to jedyna prezentacja, która bardzo dobrze opisuje rozwój startapu od strony technologicznej. Zmiany i problemy technologiczne. Na szczęście (lub nieszczęście dla niektórych), nie będzie o aspektach biznesowych 😉

Oh my apple

By Wojciech Matyskiewicz. Czyli prezentacja dla zwolenników jabłuszka. Jak twierdzi sam autor o tym jak postawić środowisko pythona w 40min*

*40min – czyli pierwszy raz 2 dni ;P

Slajdy

Demonstracja robot framework

Radek Robot Framework. O narzędziu do testowania aplikacji oparte o selenium. Mała gratka do testowania aplikacji w Pythonie.

Memoize

Ahhh… i na koniec o cache w Pythonie. Czyli o potencjale w miękkich referencjach (ang Weak Reference).

Slajdy

Podsumowanie

Jeszcze nie wspomniałem o wszystkim. Nie wspomniałem o pizzy i after party na którym był panel dyskusyjny.  Rozmawialiśmy o tym jak sprawić by spotkania były lepsze. Abyśmy szybciej ogłaszali agendę, mieli swją stronę, etc…. Jak zawsze silny networking towarzyszył wydarzeniu. Widać było też zainteresowania organizatorów. Bardzo fajne spotkanie.
Z niecierpliwością czekam na kolejne 🙂

 

 

 

 

Jedna myśl do “PyRa – Grudzień”

Możliwość komentowania jest wyłączona.