Pyrkon 2013

Zaczynamy – kolejka na Pyrkon 2013

Zanim rozpoczniemy naszą zabawę z Pyrkon’em, czeka nas kolejka. Długa i kręta kolejka… Jest wynikiem niesamowitej popularności konwentu. Choć stanie w kolejce, nigdy nie należy do przyjemnych to muszę przyznać, że ma też dobre strony. Pozwala się integrować, poznać kogoś w nowym mieście, stanowi pretekst do rozmów i narzekań. Tak możemy sobie po Polsku wspólnie pomarudzić 😉 Na tę trochę zbyt długą kolejkę…

Wykłady

Po przebyciu (a właściwie przestaniu) całej kolejki dostajemy: bilet, opaskę, informator, mapkę i kilka ulotek. Jak zawsze na początku musimy się zapoznać z agendą spotkania 😉 Ja stwierdziłem, że równie dobrze mogę zrobić to na jakiejś prezentacji. Dlaczego mam marnować czas?

W ten sposób trafiłem na blok M&A (Manga & Anime). Moją pierwszą prezentacją była „Miedzy mangą a fantastyką„. Czyli o kresce, bohaterach, realizmie i różnych sposobach przedstawiana świata przez Justynę Judge Lipską. Mogliśmy zobaczyć fragmenty  Claymore, Barsek & Vinland Saga.

Cała prezentacja była przedstawieniem 3 mrocznych tytułów. Dwa z nich muszę jeszcze nadrobić 😉  Właśnie to jest główną zaletą tych spotkań. Dostajesz podane „jak na talerzu”, zajebiste tytuły i nie musisz nic szukać 🙂 Do tego dużo ciekawostek i krótkie omówienie formy.

Wyszło, że byłem zbyt pochłonięty prezentacją, żeby wertować jakiś nudny plan. Dlatego często na prezentacje wybierałem się dość losowo. Przez trzy dni trwania Pyrkon’u, byłem na wielu prezentacjach. W artykule wspomnę jednak tylko o kilku. – Jeśli chcecie je zobaczyć, sami musicie iść. Po co mam je wam spoiler‚ować??

Jakie były ciekawe prezentacje??

Łukasz Garczewski:  Prezentacja o grach RPG i swojej nowej grze Apocalypse World. Premiera będzie na Polconie 2013, czyli pod koniec sierpnia.

DSCF0106

Byłem na prezentacji shadowsof.pl, gropy/organizacji/klubu zrzeczającego LARP’owców.  Jesteścei zainteresowani?? Czekają na swój oddział w Poznaniu. Może właśnie Ty chcesz go założyć?

Prezentacja o k-pop‚ie. Czyli słuchanie muzyki z dość ciekawą warstwo wizualną 😉  Nie będzie to mój ulubiony gatunek muzyki ale z całą pewnością jest inny 😉 Ja lubię wszystko co inne 🙂 Trochę w stylu takiego – Pop Korea Laydy Gaga.

Przypadkiem trafiłem nawet na prezentację „Romans, czemu by nie?”. Jak klasyczny facet spodziewałem się czegoś o henatai. Nie wiecie nawet jak bardzo się myliłam :/ Stwierdzam, że nie byłem grupą docelową 😀 Za to fanki yaoi powinny być zadowolone.

Blok prezentacji zakończyłem „Egzorcyzmy wędrownego Znachora – Mononoke”. Jedna z moich ulubionych opowieści. O podróży, ludziach, mrokach duszy, życiu, magi. Niezwykła kreska i stylizacja bazująca na Japońskim teatrze. To całe Mononoke.

Oczywiście to tyko część. A było tego naprawdę sporo.

Blok gier komputerowych

Nie spodziewałem się tego po Pyrkon’ie. Przygotowali całą sekcję z grami. Nie było ich dużo ale byli ciekawi wystawcy.

Na pierwszy ogień pójdzie gameleon.co Platforma do tworzenia gier. Na miejscu mogliśmy pogadać z organizatorami o całym przedsięwzięciu. Cóż jakoś tak wyszło, że rozmowa nie była zbyt długa. Nie dlatego, że goście byli anglojęzyczni, po prostu tak wyszło. Za to mam fajne zdjęcie ze smokiem.

Na szczególną uwagę zasługuje Gloria Victis. Gra polskich twórców. Co mogę powiedzieć o grze?? Zapowiada się naprawdę nieźle. Może po martwym już Ether Fields, doczekaliśmy się godnego następcy??

Jak moje wrażenia z wersji alpha alpha…? Gra mechaniką i stylem rozgrywki przypomina swojego przednika. Całość działa trochę sprawniej. Gry trochę różnię się sterowaniem. Trudno oceniać jak będzie wyglądało to polskie MMORPG. Czas pokaże. Będę czekać z niecierpliwością.

Nie możemy zapomnieć o Wiedźminie 3. Ta słynna już produkcja studia CD-Projekt Red doczeka się niebawem 3 odsłony. Ponoć ostatniej z naszym znanym Wiedźminem. Jak to zwykle bywa na tym etapie produkcji, nie dowiemy się zbyt dużo. Ale wiemy, że prace idą do przodu i nikt nie zapomniał o graczach.

DSCF0053

Jak zwykle pojawili się ludzie z Dice+. Naszego słynnego startup’u z elektroniczną kostką. W filmiku z DevFest jest fajnie pokazana 😉

DSCF0056

A i oczywiście Game Zone:

Zabawy

Gry planszowe i komputerowe to nie wszystko ;P Maniacy miecza i walki też coś znajdą 🙂 Poza wszelkimi LARP’ami, może sobie pomachać mieczem albo kijem z pianką :]

http://youtu.be/6f_nWmXwgUs

Sklepy

Muszę mieć taką podkładkę pod myszkę :3

Cosplay

Czyli przebieranki 😉 Bardzo fajne przebieranki 🙂 Zobaczcie sami.

 

Podsumowanie

Na Pyrkon‚ie każdy miłośnik fantastyki, anime, gadżetów, gier (tych planszowych i komputerowych). Znajdzie coś dla siebie. Mimo zbyt długich kolejek i niektórych bloków, robionych dla tańszego biletu, moje wrażenia są bardzo pozytywne. Polecam.

W ten pozytywny sposób pożegnałem się z Pyrkon’em 🙂

Jedna myśl do “Pyrkon 2013”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *