Słowa event & meetup

Słowa pochodzą z języka angielskiego. Słowo event w języku angielskim oznacza „wydarzenie”. Czasem zamiennie stosowane jest ze słowem  meetup, oznaczającym spotkać się. Mimo dużo większej popularności pierwszego zwrotu, słowo meetup dużo lepiej oddaje ich znaczenie. Słowa stosowane są do opisu . Do Polski dotarło wraz z międzynarodową społecznością. W kulturze zachodniej bardzo popularne są zorganizowana i cykliczne spotkania. Mają na celu kształcenie, poznanie nowinek a także wymianę  poglądów. Na całym świecie niezliczone ilości zapaleńców organizują różnego rodzaju inicjatywy. Bardzo często mają charakter non-profit. Ich organizacja jest możliwa dzięki wolontariuszom i sponsorom.

Popularność słowa

Największą popularność przeżywało pomiędzy rokiem 2004 a 2005. Od spadku popularności w 2006 roku, jego wykorzystanie utrzymuje się na stałym poziomie, z minimalną tendencją wzrostową.

Wykres popularności słowa event

event-trends

Popularności słowa meetup w różnych regionach polski


Wykres popularności słowa meetup
meetup-trends

Słowo meetup nigdy nie przyjęło się w Polsce. W polskim internecie zaczęło występować stosunkowo niedawno, dopiero około 2012 roku.

Niepewność pomiaru

Słowo event stosowane jest  w wielu kontekstach. Gracze gier mmorpg stosują je do opisu  specjalnych misji, dodawanych okazjonalnie. W programowaniu słowo to oznacza „Sterowane zdarzenia”. Wynika z tego, że popularności słowa jest sumą jego użycia w wielu dyscyplinach. Nie jesteśmy wstanie odseparowywać jego użycia, jedynie w kontekście spotkań społeczności.

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *