Startups : Dublin vs. Belfast Meetup – TWiST #286

This Week In Startups (TWiST). Brzmi międzynarodowo 😉 W istocie jest to naprawdę międzynarodowa impreza, podczas której startup’y z różnych krajów rywalizują ze sobą.  Ja miałem przyjemność oglądania potyczek na wyspach. Jak mniemam, jak co tydzień na imprezach z tej serii. Więcej informacji możecie znaleźć na http://thisweekinstartups.com/

Na początek mały filmik:

Jak można zauważyć na filmiku, byłem na widowni (w koszulce meet.php). Jakie są moje wrażenia z imprezy?

W moje oczy rzuca się całkowicie odmienne podejście do przestrzeni  W Polsce Startup’em nazywamy kolesia bez teamu, z niejasnym pomysłem, bez badań rynkowych, kapitału, wiedzy, umiejętności, doświadczenia…. W ich rozumieniu startup to już działająca firma w pierwszej fazie rozwoju.

Sama impreza odbywała się w siedzibie O2 Telefónica w centrum Dublina. Jak zdążyłem się zorientować podczas imprezy, całość odbywała się w przestrzeni cooworkingowej ich akceleratora.

Muszę przyznać, że była organizowana z wielką klasą. Prowadzona była przez Raomal Perera. Popularnego Irladzkiego prezentera zajmującego się Startup’ami i tamtejszą grupą skupiającą się wokół nich.

W zasadzie pomysły jak wszędzie. Były fajniejsze, mniej fajne. Podobne do innych. Np Get Health przypominał mi Doctor Kinetic. Aplikację tworzoną przez polski team, w ramach holenderskiego akceleratora.

Tak dla zainteresowanych jeszcze powiem, że dużą popularnością cieszyła się aplikacja muzyczna 😉

A jaką opinie wy macie?? Co wam się podobało? Jak sądzicie, kiedy doczekamy się TWiST’u w Polsce??

Jedna myśl do “Startups : Dublin vs. Belfast Meetup – TWiST #286”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *