TechKlub Poznań – Jak tworzyć aplikacje społeczne na przykładzie Koduj dla Polski

Tym razem o tym, „Jak tworzyć aplikacje społeczne na przykładzie Koduj dla Polski”.

Czyli o technologii w służbie społeczeństwa. Prelegentami podczas najbliższego TechKlubu będą Wojciech Sańko i Gracjan Kłapa z grupy Komitywa.org, współtwórcy platformy Wysadzulice.pl.

Opowiedzą oni o tworzeniu aplikacji w kontekście społecznym – od badania zapotrzebowania, przez współpracę z ludźmi o różnych podejściach, niewpadanie w pułapkę „sam wiem najlepiej”, wdrażanie zasad user experience, po przekazanie światu narzędzia do poprawy swojego otoczenia.

Będziecie mieć również możliwość ulepszenia wybranej przestrzeni publicznej w Poznaniu podczas warsztatów z Wysadzulice.pl. Każdy może dowolnie ułożyć krzewy, drzewa, stojaki na rowery i inną małą architekturę w wybranej przestrzeni. Wpływ uczestników na wygląd ich okolicy będzie realny, ponieważ planujemy zgłoszenie raportu z wyników spotkania w Urzędzie Miasta Poznań.

Serdecznie zapraszamy programistów, nieprogramistów i semi-programistów. Wszystkich tych, którzy chcą mieć realny wpływ na swoje najbliższe otoczenie lub po prostu poznać zasady tworzenia dobrej aplikacji.

Prelegenci

Wojtek Sańko inicjator nieformalnej grupy komitywa.org oraz wysadzulice.pl. Ewaluator i badacz. Animator współpracy interdyscyplinarnej. Promotor i entuzjasta rozwiązań technologicznych odpowiadających na ważne potrzeby społeczne. Dlatego współtworzy poznańską brygadę Koduj dla Polski. Jako edukator partycypacji publicznej działa na rzecz zwiększenia demokracji na poziomie lokalnym.
Gracjan Kłapa były redaktor, który chciał zostać dziennikarzem, a stał się badaczem User Experience sklepów internetowych. Ma doświadczenie w testach użyteczności i warsztatach kreatywnych. Wierzy, że zabawa prowadzi do innowacji.

Linki